Története huszadik spanyol bajnoki címét szerezte meg vasárnap este az FC Barcelona labdarúgó csapata, miután 4-0-ás győzelmet aratott az így végül kieső Real Valladolid ellen, a Real Madrid pedig (bár ez végül nem osztott, nem szorzott) 1-1-es döntetlent játszott a bentmaradó Málaga otthonában.

Pep Guardiola nem kockáztatott: A sérüléséből felépült Iniestát inkább nem jelölte egyelőre a kezdőbe, helyette a Touré-Busquets-Keita hármas kezdett, és némileg meglepő módon az elfántcsontparti játszott inkább előrébb, szinte a csatársor mögött. Amelyet egyébként újfent a Messi-Pedro-Krkics (saját nevelésű) trió alkotott.

Elég megszeppenve kezdtek a Blaugrana játékosai, a vendégek két alkalommal is könnyedén gólt szerezhettek volna! Előbb (a Zamora-jelölt) Valdés vett át hosszan egy hazaadást, és bizony, ha Puyol nincsen nagyon jó helyen, akkor máris vezettek volna a vendégek! Nem sokkal később már a katalán portás mentett fejjel Diego Acosta elöl.

Ezután azonban magukhoz tértek a hazaiak (talán a Málaga vezető góljának híre is motiválta őket), és több veszélyes lövéssel is próbálkoztak Keita, Krkics és Messi révén, de ezek még nem jártak sikerrel. Egy kis segítség is elkélt aztán a vezetés megszerzéséhez, hiszen Pedro középre lőtt labdája még nem jelentett volna gondot Jacobo számára, Luis Prieto azonban olyan szerencsétlenül ért bele, hogy az végül a hálójukban kötött ki. 1-0! Ez pedig felszabadította a publikumot és a csapatot egyaránt: négy perccel később Messi viharzott végig a Valladolid térfelén (Touréval játszott "menet közben" össze), és a jobbra pontosan kitett labdájával Pedro sétált a kapuig. 2-0! Tizenkettedik gólját szerezte ezzel a bajnokságban a tenerifei születésű támadó, összesen pedig a huszadikat a szezon során! Alighanem magát is meglepte egy ilyen bemutatkozó idénnyel.

A második játékrész eleje kissé álmosabb játékot hozott (megint), de Touré a hatvankettedik percben újra talpra ugrasztotta a nézőket. Előbb bebőrözte védőjét, majd öles léptekkel iramodott meg előre, egy berepülő pilótát még kikerült, majd hajszálpontosan játszott középre Messihez, aki hat méterről nem is hibázott. Jobbal szépen bepasszolta, 3-0! Ekkor véglel eldőlt a bajnoki cím sorsa, no nem mintha korábban oly sok kétség lett volna felőle.

A Blaugrana azonban nem állt le (minek következtőben mi, magyar tévénézők le is maradtunk a negyedik gólról)! Touré adott ismételten remek labdát Messinek, aki egy csel után ballal kilőtte a hosszú alsót, 4-0. Harmincnegyedik gólját szerezte ezzel az argentin a most futó bajnokságban, amivel a Pichichi-trófea mellett az Aranycipőt is begyűjtötte, nem mellesleg beálllította Ronaldo '97 óta élő klubrekordját az egy szezonban szerzett legtöbb gólt figyelembe véve (negyvenhét dugó).

A hátralévő percekben már nem sok izgalmas esemény történt. A Barca fölényes győzelmével megvédte bajnoki címét, ami a klub fennállásának huszadik ligaelsőséget jelenti, a Valladolid pedig kiesett, és jövőre a másodosztályban folytathatja. Pep Guardiola tehát továbbra sem nagyon tud hibázni, ráadásul csapatával még a tavalyi (egyébként fantasztikus) bajnoki szezon eredményeit is túlszárnyalta!

FC Barcelona – Real Valladolid 4-0 (2-0)
Barcelona, Camp Nou
98.083 néző
Vezette:
Pérez Lasa

FC Barcelona: Valdés- Alvés (Ibrahimovics, 79.), Piqué, Puyol, Abidal- Touré, Keita, Busquets, Pedro (Iniesta, 86.), Messi és Krkics (Henry, 77.)

Real Valladolid: Jacobo- Pedro López, Prieto (Font, 61’), Raúl Navas, Sereno- Barragán, Baraja, Pelé, Sesma (Nauzet, 46.)- Diego Costa és Manucho (Keko, 78.)

Gólok: 1-0 - Luis Prieto (öngól, 27.); 2-0 - Pedro (31.); 3-0 - Messi (62.); 4-0 - Messi (76.)

A találkozó legjobbja a barcavideo.blog.hu szerint: Yaya Touré

Csattanós válasszal szolgált a "Szikla" a mellőzésre: Xavi és Iniesta hiányában jutott lehetőséghez a kezdőben, és rögtön világklasszis teljesítménnyel rukkolt elő! Adott két fantasztikus gólpasszt, és ezzel (sajnos) bátrabb szavakat is adott menedzsere szájába. Mi, szurkolók pedig legfeljebb csak reménykedhetünk, hogy jövőre is velünk marad...

A teljes mérkőzés ("magyaros párhuzamos") letölthető innen (előzetes, első félidő, második félidő).